Pomysły na świąteczne prezenty

Pytanie o świąteczne prezenty wraca co roku jak bumerang… Warto czasem je zadać, bo nietrafiony prezent sprawia jeszcze mniej radości niż jego brak. Na czele rankingu świątecznych upominków co roku plasują się kosmetyki, które cieszą niezależnie od wieku i płci. W drogeriach znajdziemy ich całe mnóstwo, a konsultantki chętnie doradzą nam, co najlepiej wybrać.

Często...

Pachnące lato

Latem wszystko pachnie intensywniej i dotyczy to również zapachów, których używamy na co dzień. Pora więc schować do szuflady ciężkie, piżmowe wonie i postawić na letnią świeżość i ulotność...

Jak pachnie lato?

Szukając letniego zapachu wyobraźmy sobie to, z czym kojarzy nam się lato. Dla jednych będzie to rozgrzana słońcem łąka, dla innych ogród pełen...

Walentynki pachnące perfumami

Miłość jest w powietrzu… „love is in the air” chciałoby się zaśpiewać, gdy zbliża się ten najbardziej uroczy dzień w roku – Walentynki. Sposobów na sprawienie radości swojej drugiej połówce jest mnóstwo. Ale uwierzcie… perfumy są jednym z lepszych pomysłów na uczczenie tego święta!

Dla niej

Każda kobieta lubi ładnie pachnieć. Już same nakładanie perfum...

Rozgrzejmy jesień zapachem

Spodziewana i w tym roku wyjątkowo punktualna jesień przywitała nas radykalną zmianą temperatury. Wspomnienia lata są coraz bledsze, a my szukamy przyjemnego ciepła. Odświeżające i orzeźwiające zapachy, które stosowaliśmy z umiłowaniem jeszcze kila tygodni temu, teraz mogą potęgować odczucie chłodu… Rozgrzejmy się więc zapachem! Jaki będzie idealny na jesień?

Odświeżające, pełne cytrusów, morskiej bryzy i...

Orzeźwiający powiew letnich zapachów…

Lato w pełni! Tak jak zmieniłyśmy garderobę i kosmetyki, tak też przyszła pora na zmianę naszych perfum. Ale jaki zapach sprawdzi się w gorący letni czas?

Każda pora roku kojarzy nam się z określonym klimatem zapachowym. Chociaż wiele osób nie przywiązuje wagi do doboru zapachu do pory roku, warto spróbować zmian, które odświeżą nasze spojrzenie...

Kusząca moc zapachów

Lubimy otaczać się mgiełką zapachu… Chcemy, aby idealnie komponował się z naszym wizerunkiem i charakterem… Poszukując zapachu idealnego, warto musimy wypróbować kilka wersji, aby trafić na ten jedyny, niepowtarzalny… na nasz zapach!

Komponowanie perfum kojarzy się z wiedzą tajemną, bo to co znajdujemy w buteleczce na półce w perfumerii jest połączeniem wielu różnych składników, często...

Trochę o nutach… zapachowych!

Bardzo często w opisach zapachów spotykamy określenie „nuty zapachowe”: głowy, serca i bazy. Jak należy interpretować te opisy?

Zapachy składają się z trzech nut zapachowych: głowy, serca i bazy. Każda z nich ma inny czas utleniania i dlatego z każdą godziną nasza ulubiona woda toaletowa czy perfumy pachną inaczej.

Nuta głowy
Wyczuwalna jest...