Rozgrzejmy jesień zapachem

Spodziewana i w tym roku wyjątkowo punktualna jesień przywitała nas radykalną zmianą temperatury. Wspomnienia lata są coraz bledsze, a my szukamy przyjemnego ciepła. Odświeżające i orzeźwiające zapachy, które stosowaliśmy z umiłowaniem jeszcze kila tygodni temu, teraz mogą potęgować odczucie chłodu… Rozgrzejmy się więc zapachem! Jaki będzie idealny na jesień?

Odświeżające, pełne cytrusów, morskiej bryzy i...

Orzeźwiający powiew letnich zapachów…

Lato w pełni! Tak jak zmieniłyśmy garderobę i kosmetyki, tak też przyszła pora na zmianę naszych perfum. Ale jaki zapach sprawdzi się w gorący letni czas?

Każda pora roku kojarzy nam się z określonym klimatem zapachowym. Chociaż wiele osób nie przywiązuje wagi do doboru zapachu do pory roku, warto spróbować zmian, które odświeżą nasze spojrzenie...

Kusząca moc zapachów

Lubimy otaczać się mgiełką zapachu… Chcemy, aby idealnie komponował się z naszym wizerunkiem i charakterem… Poszukując zapachu idealnego, warto musimy wypróbować kilka wersji, aby trafić na ten jedyny, niepowtarzalny… na nasz zapach!

Komponowanie perfum kojarzy się z wiedzą tajemną, bo to co znajdujemy w buteleczce na półce w perfumerii jest połączeniem wielu różnych składników, często...

Trochę o nutach… zapachowych!

Bardzo często w opisach zapachów spotykamy określenie „nuty zapachowe”: głowy, serca i bazy. Jak należy interpretować te opisy?

Zapachy składają się z trzech nut zapachowych: głowy, serca i bazy. Każda z nich ma inny czas utleniania i dlatego z każdą godziną nasza ulubiona woda toaletowa czy perfumy pachną inaczej.

Nuta głowy
Wyczuwalna jest...