W kosmetycznym ogrodzie pełnym róż

Popularność różanych kosmetyków nie rozpoczęła się w naszych czasach. Piękno i upajający zapach róż znane były już w starożytności. Ówczesne piękności korzystały z kąpieli w różanych płatkach, a olejek różany był dodawany do kosmetyków, pomad i perfum.

Najsłynniejszymi odmianami róż, z których pozyskiwano cenne olejki, były róże abisyńskie i damasceńskie. Te ostatnie uprawiane są obecnie...

Zapachy na każdą porę roku

Tak, jak wraz ze zmieniającymi się porami roku zmieniamy garderobę, tak dzieje się z naszymi zapachowymi upodobaniami. Perfumy, których używaliśmy jeszcze niedawno, nagle zaczynają nam przeszkadzać… są zbyt intensywne lub dla odmiany wzmagają uczucie chłodu i zwyczajnie przestają nam się podobać.

Nie ma zapachów, które sprawdzają się zawsze i wszędzie. Inne aromaty są odpowiednie na...

Gwiazdkowe prezenty

Początek grudnia to idealny czas, aby pomyśleć o świątecznych prezentach, którymi chcemy obdarować naszych najbliższych. Chociaż choinki, mikołaje i bombki są wszechobecne w sklepach już w listopadzie, to zanim ogarnie nas gorączka zakupów, warto pomyśleć, co chcemy podarować, by nasz upominek nie trafił na półkę z nieużywanymi rzeczami.

Co roku zastanawiamy się, co sprawi radość...

Zapachy idealne dla typu urody

Wybierając zapach… kierujemy się swoim gustem i wyobrażeniem o sobie, bo to my przede wszystkim mamy czuć się dobrze we własnej skórze. Perfumy jako dopełnienie wizerunku są ważnym elementem sprawiającym, że jesteśmy wyjątkowe. Czasem jednak mamy wrażenie, że „coś tu nie pasuje…”, a zapach mimo, że jest piękny, nie do końca komponuje się z nami.

...

Jaki wybrać zapach na ciepłe i słoneczne dni?

Zapach to dopełnienie kreacji, kropka nad „I”, powiew luksusu, bez którego niektórzy czują się „nie do końca ubrani”. Ulubione nuty zapachowe mają wprawiać nas w dobry nastrój i samopoczucie, ale i przyciągać uwagę innych. O ile w okresie jesienno-zimowym chcemy być otuleni ciepłymi zapachami, o tyle w cieplejszym czasie wiosenno-letnim stawiamy na orzeźwienie...

EDP, EDT… co oznaczają?

„Zapach jest językiem, który nie potrzebuje słów” – tak stwierdził Jacques Polge, perfumerzysta marki Chanel. Perfumy, któż ich nie kocha? Nie potrafimy bez nich żyć! Zapach perfum pamiętamy, jak ludzkie twarze! Ale czy wiecie, co oznaczają skróty EDP czy EDT na etykietach Waszych ulubionych zapachów?

Perfumy
To najbardziej skondensowana forma zapachu. Zawierają około...