Zapachy idealne dla typu urody


Wybierając zapach… kierujemy się swoim gustem i wyobrażeniem o sobie, bo to my przede wszystkim mamy czuć się dobrze we własnej skórze. Perfumy jako dopełnienie wizerunku są ważnym elementem sprawiającym, że jesteśmy wyjątkowe. Czasem jednak mamy wrażenie, że „coś tu nie pasuje…”, a zapach mimo, że jest piękny, nie do końca komponuje się z nami.

Chociaż na pozór perfumy nie mają wiele wspólnego z typami kolorystycznymi, w których liczą się przede wszystkim barwy i odcienie, to również zapachy możemy przypisać do pór roku. Jeżeli wybierzemy taki, który pasuje do naszego typu urody, poczujemy, że jest to „strzał w dziesiątkę”!

Wiosenne kwiaty

Pani „wiosna” to osoba o delikatnej, mało kontrastowej urodzie. Ciepły, miodowy lub brzoskwiniowy odcień skóry komponuje się z zielonym lub brązowym kolorem oczu i włosami w tonacjach rudo-brązowych. Tak jak niekorzystny dla „wiosny” będzie ciemny, intensywny makijaż, tak też powinny one unikać ciężkich, przytłaczających zapachów. Najlepiej będzie się czuła w otoczeniu radosnych zapachów, rozwijających się, jak pąki na wiosnę. Może wybrać typowo kwiatowe kompozycje, ale też postawić na wodne i zielone nuty. Nie powinna też stronić od cytrusów i słodkich owocowych zapachów.

Ciepłe lato

Wbrew temu, co można byłoby sądzić, panie w letnim typie urody nie są brunetkami, lecz charakteryzują się jasną, porcelanową cerą, chłodnym odcieniem włosów od „mysiego” blondu do ciemnych popielatych i oczami w kolorze szarym, niebieskim, piwnym lub zielonym. Perfumy dla „lata” są cieplejsze niż wiosenne, wyrazistsze w charakterze, o owocowych tonach. Nie sprawdzą się typowo kwiatowe kompozycje – chyba, że pogłębimy je wyrazistymi nutami orientalnej wanilii lub piżma. Miłośniczki czystych woni mogą wypróbować zapachu cytrusów.

Kolorowa jesień

Jesienna pani może mieć jasną lub brzoskwiniową cerę, miedziany kolor włosów i charakterystyczne plamki na tęczówkach występujących przy tym typie urody we wszystkich kolorach. Pani „jesień” powinna otaczać się ciepłymi nutami zarówno w stylizacji, jak też używanych perfumach. Intrygujące kompozycje pełne głębokich tonów rozkwitłych kwiatów, korzennych i drzewnych aromatów, balsamicznych woni orientu sprawią, że zapach otula, niczym łagodne promienie jesiennego słońca.

Moc zimy

Zimowego typu urody nie można pomylić z innymi, bowiem pani „zima” jest bardzo charakterystyczna. Zazwyczaj ma ciemne, wręcz czarne włosy z granatowym połyskiem, wyrazistą oprawę oczu oraz tęczówkę w kolorach czarnym, niebieskim lub ciemnozielonym. Cera u pani „zimy” może być śniada lub porcelanowo biała, w typie „królewny Śnieżki”. Wyrazista uroda może pozwolić sobie na mocne zapachy podkreślające charakter pani „zimy”. Korzenne nuty, ciężkie kompozycje orientalnych woni, zaskakujące, pełne uwodzicielskich akordów perfumy są stworzone dla dziewczyn emanujących wrodzonym powabem.

Znając swój typ kolorystyczny będziemy potrafiły łatwiej dobrać najpiękniejszy zapach dla siebie. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od wszystkiego, w tej kwestii najważniejsza jest nasza własna intuicja.