Wystrzałowy makijaż na karnawał


Karnawał rządzi się swoimi prawami i nawet jeżeli na co dzień nie malujemy się lub wybieramy wersję minimalistyczną, to na karnawałowym balu chcemy wyglądać wystrzałowo i zaskoczyć wszystkich makijażem.

Karnawał to czas zabawy i tak też możemy potraktować makijaż: zaszaleć z kolorem, błyskiem i brokatem! Pamiętajmy, że nasz look ma stanowić spójną całość, dlatego dopasujmy makijaż do kreacji i fryzury.

Nawet jeżeli nasz codzienny makijaż ogranicza się do tuszu do rzęs i pomadki, to na balu lub mniej oficjalnej imprezie chcemy wyglądać jak „milion dolarów”. Nie zapominajmy więc, że przed nami całonocna zabawa, którą muszą przetrwać zarówno nasze nogi, jak też makijaż. Dlatego podstawą karnawałowego make-upu jest trwałość.

Zadbana cera łatwiej przyjmuje aplikowane kosmetyki. Przed planowaną imprezą oczyśćmy ją peelingiem i zaaplikujmy solidną dawkę odżywczych substancji w postaci maseczek i intensywnych kremów. Podstawą trwałości makijażu jest baza, dzięki której kosmetyki pozostaną na swoim miejscu, a my unikniemy koniecznych poprawek. Dodajemy do tego nieskazitelnie wyrównany koloryt cery i nasza twarz jest gotowa na blask.

W karnawale chcemy błyszczeć, nie unikamy więc rozświetlacza. Nakładamy go na kości policzkowe i poniżej łuku brwiowego. Oczy podkreślamy błyszczącymi cieniami, brokatem lub mocnymi kolorami dopasowanymi do naszej kreacji. Jeżeli jesteśmy zwolenniczkami smokey eyes, na imprezową okazję możemy pociągnąć powieki transparentnymi drobinkami brokatu aplikowanymi na cienie lub zaszaleć z biżuteryjnym motywem na powiece. Dopełnieniem makijażu oka będą teatralne rzęsy.

Tuszujemy je mocno, wydłużająco-pogrubiajacą mascarą, a dla jeszcze mocniejszego podkreślenia możemy pozwolić sobie na sztuczne rzęsy i kolorowe mascary. Nasze uwodzicielskie spojrzenie nie pozostanie niezauważone, a my poczujemy się jak prawdziwe gwiazdy. „Kropką nad i” naszego karnawałowego makijażu są wyraziste usta.

Nie bójmy się przesady i podkreślmy usta intensywną szminką. Może być ona błyszcząca lub matowa, w zależności od naszych upodobań. Kuszące usta w pełnym uśmiechu przydadzą nam blasku i sprawią, że karnawałowy bal pozostanie na długo w pamięci.

Do perfekcyjnego makijażu dodajemy wyśmienity humor i mamy przepis na udaną zabawę karnawałową!