Wiosna w promiennym makijażu


Nic tak nie nastraja nas do zmian, jak wiosna i ciepłe promienie słońca delikatnie muskające twarz! Gdy po miesiącach ukrywania się za warstwą grubych ubrań, czapek i szalików zmieniamy je na lekkie płaszczyki i kolorowe kurtki, chcemy też, aby nasz makijaż zmienił się tak jak pora roku…

Co roku makijażyści wyznaczają nowe trendy w wiosennym looku. Warto je poznać, żeby spośród nich wybrać te, które będą pasowały do nas. Pamiętajcie, aby ślepo nie naśladować wyglądu modelek z wybiegów na pokazach mody, ale umiejętnie łączyć makijażowe trendy z naszym charakterem i stylem życia.

Cera
Wiodącym trendem w wiosennym makijażu jest świeża, naturalna cera. Mamy wyglądać tak, jakbyśmy właśnie wróciły z wakacji. Odchodzimy od precyzyjnego konturowania na rzecz rozświetlonych policzków. Bronzer zastępujemy różem, najlepiej w odcieniach pomarańczy.
W trendzie do naturalnego wyglądu możemy zdecydować się na „make up – no make up”, gdzie twarz jest tylko delikatnie muśnięta rozświetlaczem.

Jeżeli nasza cera pozostawia wiele do życzenia, postawmy na makijaż połączony z pielęgnacją. Taką możliwość daje nam nowa linia makijażu hybrydowego firmy Lumene. Kosmetyki z tej serii mają płynną, łatwą w aplikacji postać. Do tego można je dowolnie miksować uzyskując pożądany wygląd bez efektu maski.

Oczy
Wraz z końcem zimy nie wyrzucajmy błyszczących, brokatowych cieni i kredek do oczu! Makijażyści wiosną nadal stawiają na błysk. Może on pojawiać się w kącikach oczu, a nawet na kościach policzkowych. W odważniejszych wersjach występują doklejane pod powieką dżety i elementy biżuteryjne.

Nie zapominamy o naszym ukochanym makijażu smokey eyes. Jego wiosenna wersja korzysta z lżejszej palety kolorów, takich jak brązowa kredka i cienie z tej samej palety kolorystycznej. Możemy też odejść od klasycznej wersji smokey eyes na rzecz mocnej kreski w stylu lat 60-tych lub obrysować oko graficzną konturówką wychodzącą poza obrys powieki. Modne jest malowanie kreski tylko na górnej lub dolnej powiece.

W makijażowych trendach pojawiają się białe eyelinery i kredki do oczu. Połączone z pomarańczowym cieniem do powiek, stanowią nowy hit z modowych wybiegów! Kolory cieni do powiek na wiosnę rozkwitają całą paletą soczystych barw – począwszy od pomarańczy przez malinę, róż, fiolet i odcienie niebieskiego.

Królową wiosennego makijażu jest maskara. Mocno podkreślamy rzęsy, w prawdziwie hollywoodzkim stylu! Modne jest spektakularnie otwarte oko w stylu modelek z lat 60-tych. Tusz do rzęs może też być jedynym kosmetykiem użytym do efektownego makijażu oczu.

Usta
W makijażu ust pomadki przybierają kolory soczystych owoców: malina, truskawka czy też porzeczka w tym sezonie goszczą w makijażowych trendach. Niezmiennie ponadczasowa jest też czerwień, tym razem w odcieniach pomarańczy.

Co prawda w wiosennym makijażu usta nie grają pierwszoplanowej roli, ale makijażyści pozostawiają nam w tej kwestii dużą dowolność wyboru. Nadal używamy matowych pomadek, ale teraz nakładamy je opuszkami palców, obficie wklepując je w usta. Możemy też optycznie powiększyć usta malując je lekko poza obrysem warg.

Oprócz matowych pomadek, używamy soczyście owocowych błyszczyków, a nawet możemy pozostawić usta w naturalnym kolorze, pociągnięte jedynie nawilżającym balsamem. Tak jak w makijażu oczu, na ustach również pojawiają się elementy biżuteryjne, takie jak przyklejane dżety czy też srebrna kreska pośrodku dolnej wargi imitująca kolczyk.

Z tej dowolności w makijażowych trendach na wiosnę, czerpmy do woli wybierając z nich to, co sprawi, że poczujemy się piękniejsze, radosne i wiosennie odmienione!