Walentynki we dwoje, w domowym SPA


Pomysłów na walentynkowe prezenty jest całe mnóstwo! Ale najważniejsze w tym święcie zakochanych jest spędzenie tego dnia we dwoje. Możemy wybrać się do kina, na romantyczny spacer, na kolację lub… spędzić wieczór w domowym SPA!

Chociaż możemy bez trudu znaleźć walentynkowe oferty ośrodków SPA, to nie zagwarantują nam one romantycznej atmosfery, którą możemy stworzyć w domowym zaciszu. A wszystko to, czego potrzebujemy dla relaksu ciała i duszy znajdziemy w drogerii.

Stwórzmy wyjątkowy klimat

Zacznijmy od atmosfery, którą możemy stworzyć zamieniając nasz salon w nastrojowy gabinet SPA, oświetlony blaskiem świec, pachnący ulubionym zapachem. Wykorzystajmy kadzidełka lub świece zapachowe o odprężających, romantycznych aromatach. Włączmy relaksującą, romantyczną muzykę i poddajmy się urokowi tego wyjątkowego wieczoru.

Rozpocznijmy rytuał SPA

Aby nasz wieczór przebiegał zgodnie z rytuałem SPA, zacznijmy od peelingu. Warto pokusić się o słodki peeling z miodem lub czekoladą. Podziała on nie tylko na naszą skórę, ale też na zmysły wprowadzając miły, odprężający nastrój. Peeling rozprowadzamy na całym ciele okrężnymi ruchami, a następnie pozostawiamy na kilka minut, by skóra wchłonęła aktywne składniki.

Następnym krokiem w naszym rytuale jest spłukanie peelingu pod prysznicem i relaks w wannie. Odprężająca kąpiel nie powinna być zbyt ciepła, uzupełniona pachnącą solą lub kosmetykami do kąpieli. Ważne, aby nie wysuszały one skóry, dlatego zwróćmy uwagę na zawartość w nich lanoliny oraz witamin A i C.

Po kąpieli czas na olejki i balsamy do ciała. Rozgrzana skóra doskonale chłonie dobroczynne składniki zawarte w kosmetykach. Warto, by zawierały masło shea, karite, witaminy A C E, olejki roślinne i woski. Aplikację balsamu lub olejku możemy połączyć z masażem, będącym dopełnieniem rytuału SPA. Walentynkowe kosmetyki powinny pięknie pachnieć, dlatego wybierając produkty na romantyczny wieczór zwróćmy też na to uwagę.

Seans SPA możemy zakończyć pielęgnacją dłoni i stóp, na które nakładamy wygładzający krem i pozostawiamy do wchłonięcia.

Chwilo trwaj!

Dopełnieniem wieczoru SPA mogą być przekąski i ziołowa herbata, która pozwoli na pozbycie się toksyn z organizmu. Nie śpieszcie się i pamiętajcie, że ten czas jest tylko Wasz. Warto dalszą część wieczoru spędzić w leniwej atmosferze, bo Walentynki są tylko raz w roku!