Walentynki pachnące perfumami


Miłość jest w powietrzu… „love is in the air” chciałoby się zaśpiewać, gdy zbliża się ten najbardziej uroczy dzień w roku – Walentynki. Sposobów na sprawienie radości swojej drugiej połówce jest mnóstwo. Ale uwierzcie… perfumy są jednym z lepszych pomysłów na uczczenie tego święta!

Dla niej

Każda kobieta lubi ładnie pachnieć. Już same nakładanie perfum jest przyjemnością, a rozwijający się zapach podkreśla kobiecość, seksapil i wywołuje uśmiech na twarzy.

Kwiaty lub czekoladki może podarować każdy, perfumy są już bardziej intymnym prezentem, dedykowanym konkretnej osobie. Jeżeli wiemy, jakie zapachy lubi nasza dziewczyna, możemy bez wahania obdarować ją takim upominkiem.

Kobietom podobają się zapachy podkreślające ich osobowość, często nietuzinkowe i co ważne w pięknych opakowaniach. Wśród propozycji na drogeryjnych półkach poszukajmy czegoś, co zaskoczy obdarowaną i będzie prawdziwą niespodzianką.

Perfumy też podlegają modzie i co roku na rynku pojawiają się nowe zapachy lub edytowane wersje kultowych perfum znanych marek. Wybór jest ogromny i to od naszego wyczucia będzie zależeć, czy trafimy w gust wybranki.

Jeżeli nie chcemy eksperymentować, wybierzmy sprawdzone nuty zapachowe, czyli kwiatowe, uwodzicielskie zapachy, które lubi większość pań.


Dla niego

Zapachy dla mężczyzn komponowane są tak, żeby podobały się kobietom. Mężczyźni są zazwyczaj wzrokowcami, dla kobiet węch jest często dominującym zmysłem. Żadna z pań nie przejdzie obojętnie obok mężczyzny, który roztacza wokół siebie intrygujący zapach.

Przy wyborze męskich perfum kierujemy się charakterem naszego mężczyzny i jego stylem bycia. Zapach ma sprawiać przyjemność temu, kto go używa. Warto wziąć pod uwagę to, czy ma być dominujący i przebojowy, czy też dyskretnie go otaczać.

W męskich zapachach dominujące są aromaty piżma, cedru, ambry i drewna kojarzące się z siłą i męskością. Coraz częściej jednak wkradają się do nich nuty owoców czy też kwiatów. Wśród zróżnicowanych propozycji znajdziemy z pewnością taką, która będzie idealna dla naszego mężczyzny.


Dla dwojga

Propozycją idealną na Walentynki mogą być perfumy z tej samej linii zapachowej dla niej i dla niego. Wiele uznanych firm perfumiarskich obok zapachów dla kobiet tworzy również zapachy dla mężczyzn uzupełniające się nawzajem. Zamknięte są one we flakonach o podobnej stylistyce, a tworzące je nuty zapachowe chociaż są typowo damskie lub męskie, komponują się ze sobą.

Inną wersją zapachu dla pary mogą być perfumy unisex. Są one mniej słodkie niż typowo kobiece i mniej ostre niż męskie zapachy. Kompozycje często są zaskakujące i niebanalne, dedykowane dla zdecydowanych i pewnych siebie par. Pamiętajcie, że perfumy łączą się z naszym zapachem i nawet jeżeli użyjemy tych samych, inaczej rozwiną się one na naszej skórze.

Jeżeli to mężczyzna będzie wybierał prezent dla Was obojga, to z pewnością zwróci uwagę na kształt flakonu. Buteleczki często bywają dopasowane do siebie i oprócz tego, że będą rewelacyjnie pachnieć, to podkreślą łącząca Was więź.


Wszystkim zakochanym życzymy wyjątkowych Walentynek!