Rozgrzejmy jesień zapachem


Spodziewana i w tym roku wyjątkowo punktualna jesień przywitała nas radykalną zmianą temperatury. Wspomnienia lata są coraz bledsze, a my szukamy przyjemnego ciepła. Odświeżające i orzeźwiające zapachy, które stosowaliśmy z umiłowaniem jeszcze kila tygodni temu, teraz mogą potęgować odczucie chłodu… Rozgrzejmy się więc zapachem! Jaki będzie idealny na jesień?

Odświeżające, pełne cytrusów, morskiej bryzy i zieleni aromaty ustępują miejsca tym, które kojarzą nam się z ciepłem, takie jak: kardamon, wanilia, piżmo i korzenne przyprawy. Najlepsze perfumy na jesień to takie, które sprawiają, że poczujemy się otuleni zapachem, piękni i zadbani!

Jak wybierać perfumy na jesień?

Nie kupujmy jesiennych zapachów z wyprzedzeniem. Nasza skóra inaczej pachnie jesienią niż latem. Inaczej też niż w gorącym, letnim słońcu odbieramy nuty zapachowe. Najlepszą porą dnia na testowanie perfum jest poranek. Wtedy nasze zmysły są świeże i wybór zapachu będzie najtrafniejszy. Pamiętajmy, żeby próbować aromat na skórze, bo tylko tak dobierzemy go idealnie, komponując perfumy z naszym indywidualnym zapachem. Te, które podobają się nam u kogoś innego niekoniecznie będą pasować do nas! Podczas jednych zakupów próbujmy maksymalnie 3-4 zapachy. Większej ilości nasz węch już nie rozpozna i taki zakup może być zupełnie nietrafiony.

Jak pachnie jesień?

Dla każdego inaczej, bo na dobór zapachu nie ma jednej uniwersalnej recepty. Pamiętajcie, żeby w tym wypadku kierować się przede wszystkim swoimi upodobaniami i intuicją.

Jesienią często wybieramy szyprowe perfumy. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się zapach lasu, drewna i mchu. W rodzinie szyprowych zapachów akordy cytrusowe łączą się z zapachem piżma i żywicy. Często obok nich występują kwiaty, np. tuberoza, orchidea, jaśmin, róża lub gardenia. Dołączają do nich przyprawy, słodka wanilia, czekolada, migdały, tworząc kompozycje urzekające głębią niezwykłych aromatów.

W zapachach dedykowanych na chłodniejsze pory roku pojawiają się też paczula i drzewo sandałowe. Korzenne i zmysłowe przywodzą na myśl ciepło kominka i ulubioną gorącą herbatę. Sprawdzą się też orientalne zapachy, których głębia i zestawienie nut zapachowych przywodzą na myśl dalekie podróże.

Paniom, które nie są miłośniczkami ciężkich zapachów polecamy ponadczasowe kwiatowe aromaty. Często przeplatane są one owocami czarnej porzeczki, gruszki, truskawek i mandarynek, które nadają im głębszego charakteru.

Gdy spacerując po jesiennym dywanie kolorowych liści poczujemy, że nadszedł czas na zmiany… wybierzmy się do perfumerii na poszukiwanie idealnego zapachu, który sprawi, że jesień będzie naszą kolejną ulubioną porą roku.