Latem wszystko pachnie intensywniej i dotyczy to również zapachów, których używamy na co dzień. Pora więc schować do szuflady ciężkie, piżmowe wonie i postawić na letnią świeżość i ulotność...
Jak pachnie lato?
Szukając letniego zapachu wyobraźmy sobie to, z czym kojarzy nam się lato. Dla jednych będzie to rozgrzana słońcem łąka, dla innych ogród pełen kwiatów, cienisty las, czy też morskie wybrzeże. Ważne, by to wyobrażenie było przyjemne i pasujące do naszej osobowości i stylu. W letnich zapachach często dominują świeże, cytrusowe nuty lub powiew morskiej bryzy. Kuszą też zmysłowością i wyrazistością kompozycji.
Jakie zapachy na lato?
Aby letnie zapachy nie przytłaczały nas i podkreślały swobodę wakacyjnych dni, powinny być lekkie, ale z charakterem. Szukając na drogeryjnych półkach swojej ulubionej nuty, zwróćmy uwagę na dominujący w perfumach akord zapachowy.
Dla tych, którzy szukają w zapachu świeżości, dobrym wyborem będą zapachy owocowe. Aromat gruszki, cytrusów, czarnej porzeczki, bergamotki czy też kwiatów pomarańczy doda nam energii i orzeźwienia.
Klimat morskiego wybrzeża i wakacyjnego luzu doskonale oddadzą zapachy z nutą morskiej soli, ambry, kwiatów wodnej lilii i wodorostów.
Ziołowe zapachy bazylii, mięty, paczuli, rozmarynu, szałwii i zielonej herbaty doskonale będą komponować się z letnimi stylizacjami podkreślając ich zwiewny styl.
Na ciepłe wieczory możemy wybrać słodkie kwiaty piwonii, fiołków, róży, magnolii, jaśminu czy też tuberozy. Ich upojny zapach podkreśli atmosferę spotkania lub spaceru w blasku zachodzącego słońca.
Jeżeli mamy swoją ulubioną markę perfum, warto poszukać letniej wersji wybranego zapachu. Wiele firm perfumiarskich wypuszcza krótkie, limitowane edycje popularnych linii zapachowych.
Jaka wersja zapachu na lato?
Chociaż najtrwalsze zapachy zamknięte są w wodzie perfumowanej, to na lato z powodzeniem możemy wybrać mniej stężoną wodę toaletową. Rozgrzana słońcem skóra intensywniej przyjmuje zapach perfum i zdarza się, że aromat idealny w chłodniejszych porach roku, latem zaczyna nam przeszkadzać.
Warto też uzupełnić swoje ulubione perfumy o balsam do ciała lub żel do mycia ciała o takim samym zapachu. Możemy wybrać mgiełkę do ciała, która delikatnie otoczy nas chmurką aromatu. Nie zapominamy też o perfumetce łatwo mieszczącej się w torebce.
Aby przedłużyć trwałość zapachu, aplikujemy go na czystą skórę w miejscach, gdzie wyczuwamy pulsującą krew – najczęściej za uszami, w zgięciach łokci i na nadgarstkach. Pamiętajmy również, by flakoniki z perfumami przechowywać w chłodnym miejscu i nie wystawiać ich na działanie szkodliwego również dla zapachu promieniowania słonecznego.