Orzeźwiający powiew letnich zapachów…


Lato w pełni! Tak jak zmieniłyśmy garderobę i kosmetyki, tak też przyszła pora na zmianę naszych perfum. Ale jaki zapach sprawdzi się w gorący letni czas?

Każda pora roku kojarzy nam się z określonym klimatem zapachowym. Chociaż wiele osób nie przywiązuje wagi do doboru zapachu do pory roku, warto spróbować zmian, które odświeżą nasze spojrzenie na siebie samych.

Zapachy ciężkie i lekkie…

W chłodniejszych porach roku lubimy ciepłe, otulające nuty. Stawiamy na zapachy orientalne, z nutą piżma i cedru. Zapachy, którymi otulałyśmy się zimą, mogą latem być męczące dla nas i naszego otoczenia. W ciepłe dni takie perfumy szybciej ulatniają się, a połączenie upału z ciężkimi aromatami, może być dla nas samych zwyczajnie duszące. Na skórze rozgrzanej w słońcu, taki zapach może wydawać się jeszcze bardziej intensywny, dlatego lepiej zostawić go na sezon jesienno-zimowy.

Zapachy, których używamy latem, mają lżejszą, orzeźwiającą nutę, dobrze komponującą się z wyższymi temperaturami i letnią aurą. Ważne przy doborze perfum jest to, aby mimo lekkości, były trwałe i utrzymywały się na skórze przez większość dnia.

Orzeźwiające zapachy lata…

Lato dla wielu z nas to kwiaty, orzeźwiające cytrusy i morska bryza. Zapachy, których używamy latem są radosne i mają potęgować nastrój wakacyjnej beztroski. Najczęściej o tej porze roku sięgamy po słodkie, lekkie aromaty kwiatowe, owocowe i wodne.

Takie perfumy są kompozycjami ponadczasowymi i wiele kobiet nie wyobraża sobie zapachu perfum innego niż kwiatowy. Bukiet świeżych kwiatów będzie dobrze pasował do wrażliwych, delikatnych kobiet, optymistycznie nastawionych do życia. Z kolei wodna bryza czy też cytrusy doskonale komponują się z lekkim letnim lookiem, gdzie królują zwiewne sukienki i rozwiane wiatrem włosy. To idealny wybór dla dziewczyn lubiących zmiany i szybki rytm życia!

Letnie kompozycje zapachowe często zawierają też orzeźwiające nuty trawy cytrusowej i zielonej herbaty, które sprawiają, że przez cały dzień towarzyszy nam uczucie świeżości. Wśród letnich zapachów znajdziemy także subtelne nuty mięty, ogórka i przypraw.

Znane marki w różnych odsłonach!

Jeżeli jesteśmy przywiązane do jakiejś marki lub zapachu, warto poszukać letniej wersji swoich ulubionych perfum. Firmy perfumiarskie często wypuszczają na rynek letnie, limitowane edycje popularnych zapachów. Z pewnością znajdziecie wśród nich swój idealny zapach na letni czas!

I warto również rozważyć wodę toaletową zamiast perfumowanej czy perfum! W wodzie toaletowej (EDT) zapach co prawda ma mniejsze stężenie, ale rozgrzana skóra pachnie intensywniej. Wystarczy więc niewielka ilość wody toaletowej, aby otoczyć się chmurką subtelnej świeżości.