Magią makijażu wydobędziesz głębię spojrzenia


Z problemem opadających powiek boryka się wiele kobiet. Najczęściej taki kształt oczu wynika z anatomii naszej twarzy. Nabiera ona smutnego wyrazu, a wraz z upływem czasu czujemy, że dodaje nam lat. Makijaż takich oczu jest nie lada wyzwaniem. Często w załamaniu powiek rolują się cienie, odbija się kreska, a źle dobrane kolory sprawiają, że oczy stają się mniejsze i głębiej osadzone. Magia makijażu ma sprawić, że oko optycznie otworzy się, a opadające kąciki uniosą się ku górze.

Kolory

Przy malowaniu oczu z opadającymi powiekami ważny jest odpowiedni dobór kolorów i ich rozłożenie. Całą ruchomą część powieki pokrywamy jasnym beżowym lub brzoskwiniowym kolorem, rozpoczynając od wewnętrznego kącika oka. Nad załamaniem powieki nanosimy ciemniejszy cień, najlepiej w tonacji delikatnych brązów lub szarości. Tym samym odcieniem podkreślamy delikatnie zewnętrzną część dolnej powieki. Cienie powinny spotkać się powyżej kącika oka. Tuż pod brwiami aplikujemy jasny rozświetlający perłowy lub matowy cień. Możemy też delikatnie musnąć nim wewnętrzną część powieki.

Kreska

Ważnym elementem makijażu jest kreska. Podkreślamy nią zewnętrzne części górnej i dolnej powieki wyciągając ją ku górze i rozcierając kontury. Na wieczorowe wyjścia możemy pokusić się o tzw. kocie oko, które skutecznie maskuje opadającą powiekę. Pamiętajmy, żeby nie obrysowywać kredką całego oka – inaczej uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego - „schowamy” i pomniejszymy oczy.

Rzęsy

Mocno wytuszowane rzęsy skutecznie „otwierają” oko. Użyjmy wydłużającego i podkręcającego tuszu i dokładnie je wyczeszmy. Jeżeli nasze rzęsy są proste i oporne – cuda zdziała zalotka.

Brwi

Przy opadających powiekach niezwykle ważny jest kształt brwi. Łuk brwiowy powinien być precyzyjnie wyregulowany, a włoski zaczesane ku górze. Podkreślmy brwi specjalnym cieniem, aby optycznie je zagęścić. Jeżeli używamy kredki, rysujmy włoski ku górze. Powiększymy w ten sposób obszar nad powieką, który przy takim kształcie oczu zazwyczaj jest niewielki.

Pielęgnacja

Kształt powiek jest uwarunkowany genetycznie, ale już po 26. roku życia skóra zaczyna tracić jędrność. Zanikają włókna kolagenowe odpowiedzialne za elastyczność skóry. Zauważamy ten proces również na powiekach, które staja się coraz „cięższe” i coraz bardziej opadają.

Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, dlatego do jej pielęgnacji używajmy przeznaczonych wyłącznie dla niej kosmetyków. Powinny mieć lekką konsystencję i łatwo się rozprowadzać, aby nie rozciągać delikatnej skóry wokół oczu. Ważne jest, by zawierały substancje stymulujące syntezę kolagenu i wiążące wodę dla długotrwałego nawilżenia. Dodatkowo powinny wygładzać zmarszczki, które najszybciej pojawiają się w okolicy oczu.

Pamiętajmy, że efekty pielęgnacji nie pojawią się natychmiast, ale stosując kosmetyki regularnie, z pewnością opóźnimy efekty starzenia oczu.