Kilka sposobów na idealny makijaż przez cały dzień


Makijaż od wieków przypisany jest kobiecie, sprawia że czuje się piękna i zadbana. Poranek spędzamy na wykonaniu idealnego make up`u, ale w ciągu dnia staje się on niestety coraz mniej idealny. Mamy dla Was kilka „sztuczek”, które pozwolą szybko odświeżyć makijaż, aby wyglądać olśniewająco aż do wieczora!

Poranna perfekcja

Jeżeli chcemy, aby nasz makijaż przetrwał cały dzień, musimy odpowiednio przygotować cerę. Przed nałożeniem kosmetyków odpowiednio ją oczyśćmy i nawilżmy. Suche partie skóry nie sprzyjają dobremu wyglądowi, a kosmetyki gorzej rozprowadzają się na nich, uwydatniając przesuszony naskórek.

Dobrym sposobem na trwałość naszego make up`u jest nałożenie na twarz bazy pod makijaż. Zmatowi ona skórę, nawilży i zdecydowanie przedłuży trwałość kosmetyków. Do zrobienia makijażu używajmy odpowiednich akcesoriów, dzięki którym kosmetyki będą właściwie rozprowadzone.

Wykończenie makijażu stanowi sypki transparentny puder, który zmatowi cerę. Warto też pokusić się o użycie specjalnego utrwalacza w spray`u. Tzw. fixery sprawiają, że makijaż przetrwa nienaruszony przez większość dnia, nawet wtedy, gdy my będziemy „w biegu”.

To, jak szybko nasz makijaż będzie wymagał poprawek, w dużej mierze zależy od rodzaju naszej cery, użytych kosmetyków i staranności jego wykonania.

Niechciany błysk

Najszybciej zauważymy błyszczącą się cerę. Nasza skóra przez cały czas wydziela sebum, którego drobinki kumulują się w naskórku. Aby pozbyć się tłustego nalotu i nie rozmazać podkładu, użyjmy bibułek matujących lub zwykłych chusteczek higienicznych. Ważne, żeby nie pocierać twarzy, a tylko delikatnie przykładać chusteczkę do świecących się miejsc. Po takim oczyszczeniu możemy przypudrować twarz, aby wyrównać makijaż.

Gdzie zniknęły cienie?!

Nałożone na powieki cienie mają zazwyczaj tendencję do rolowania się i zbierania w załamaniach powieki. Jest to nieuniknione przy bezustannym ruchu powiek, ale jeżeli przed nałożeniem cieni użyjemy bazy lub nawet zwykłego korektora, zwiększymy ich przyczepność.

Jeżeli jednak mimo naszych starań cienie zbiją się w jeden paseczek, nie pozostaje nam nic innego, jak usunięcie ich nadmiaru patyczkiem kosmetycznym. Pozostały na powiece cień możemy jeszcze uratować rozcierając go delikatnie pacynką lub opuszkiem palca.

Tusze, kredki, eyelinery…

Podkreślone kredką lub linerem oko, wytuszowane rzęsy – to podstawa makijażu oczu, ale dobrze wiemy, że nic tak źle nie wygląda, jak osypane grudki tuszu, rozmazana kredka lub pokruszony eyeliner! Pamiętajmy, aby w ciągu dnia kontrolować te elementy makijażu.

Jeżeli kreska na powiece pokruszy się, usuwamy drobinki patyczkiem i uzupełniamy ją tym samym eyelinerem. Skórę wokół rozmazanej kredki delikatnie oczyszczamy patyczkiem zanurzonym w płynie do demakijażu i ponownie malujemy. Podobnie możemy usunąć osypane drobinki tuszu do rzęs. Oczyszczoną skórę pod oczami wyrównujemy korektorem i pudrujemy.

Dobrym sposobem na trwałość makijażu oczu jest użycie najpierw zwykłego tuszu do rzęs, a następnie wodoodpornego. Ten trik zapobiegnie kruszeniu się mascary.

Smaczna pomadka?

Pomadki i szminki to nie lada wyzwanie dla perfekcyjnego wyglądu, gdyż nawet najtrwalsze nie przetrwają zjedzonego w ciągu dnia posiłku. Aby jednak jak najdłużej cieszyć się kuszącymi i soczystymi ustami, warto po nałożeniu pierwszej warstwy szminki przypudrować usta i powtórnie je pomalować. Trwałość pomadki przedłuży też obrysowanie ust konturówką i wypełnienie kolorem. Jeżeli w ciągu dnia będziemy musiały poprawić makijaż ust, oczyśćmy je i po prostu pomalujmy na nowo. Pomadka nałożona na poprzednią warstwę nie będzie trwała i sprawi, że kosmetyk nie będzie rozprowadzony równomiernie.

Co zabrać do torebki?

Aby móc poprawić makijaż w ciągu dnia, warto mieć ze sobą kilka niezbędnych kosmetyków i akcesoriów. Wrzucamy do kosmetyczki: pomadkę, korektor, sypki puder, kredkę, eyeliner i mascarę. Nie zapominamy też o kilku przydatnych akcesoriach: bibułkach matujących lub chusteczkach, patyczkach kosmetycznych i małym opakowaniu płynu do demakijażu.

Tak zaopatrzone będziemy mieć pewność, że nasz makijaż będzie idealny przez cały dzień!